علي امامي فر

strict warning: Declaration of views_handler_filter_node_status::operator_form() should be compatible with views_handler_filter::operator_form(&$form, &$form_state) in D:\WebSites\nashriyat.ir\modules\views\modules\node\views_handler_filter_node_status.inc on line 14.

اشارات تاريخى امام على(عليه السلام) در خطبه شقشقيه(2)

اشارات تاريخى امام على(عليه السلام)
در خطبه شقشقيه(2)

على امامى فر *

چكيده

گذشت كه مسأله امامت تنها مربوط به گذشته نيست و ارتباط كاملى با زندگى روزمره ما دارد; زيرا بحث «حكومت و رهبرى سياسى جامعه» و تبيين مسائل مربوط به رهبرى پس از پيامبر(صلى الله عليه وآله) مى تواند ما را در رسيدن به حقيقت يارى نمايد. در اين زمينه، يكى از بهترين منابعى كه تمامى ويژگى هاى يك سند معتبر را دارا مى باشد، خطبه سوم نهج البلاغه معروف به خطبه «شقشقيه» است. اين خطبه، تاريخ و فلسفه سى سال حكومت خلفا و خلافت خود آن حضرت و فلسفه حكومت از ديدگاه اسلام بوده كه بخش نخست آن در خصوص زمان و دلايل ايراد خطبه شقشقيه، فلسفه حكومت از ديدگاه حضرت على(عليه السلام)، بدعت ها و انحرافات پس از پيامبر اكرم(صلى الله عليه وآله) به تفصيل بحث شد. اينك ادامه مقاله را پى مى گيريم:

سال انتشار: 
9
شماره مجله: 
39
شماره صفحه: 
61

اشارات تاريخى امام على (ع)

اشارات تاريخى امام على (ع)

على امامىفر

مقدمه

رهبرى امّت اسلام پس از پيامبر اكرم(صلى الله عليه وآله)از مهمترين مسائل تاريخ اسلام بوده است. اهميت آن از اينروست كه اين مسأله تأثير زيادى در مسائل فرهنگى سياسى، اقتصادى و اجتماعى دارد، به نحوى كه مىتوان گفت: تمام شؤون امّت بهگونهاى متأثر از آن است و اختلافات سياسى و بيشتر اختلافات فكرى جهان اسلام از اين مسأله نشأت گرفته است.1

سال انتشار: 
9
شماره مجله: 
37
شماره صفحه: 
49

موانع و مشكلات تاريخ نگارى شيعه

موانع و مشكلات
تاريخ نگارى شيعه

حجة الاسلام على امامى فر

مقدمه

سال انتشار: 
5
شماره مجله: 
18
شماره صفحه: 
51
محتوای تغذیه