محمدحسين برجيان يزدي

strict warning: Declaration of views_handler_filter_node_status::operator_form() should be compatible with views_handler_filter::operator_form(&$form, &$form_state) in D:\WebSites\nashriyat.ir\modules\views\modules\node\views_handler_filter_node_status.inc on line 14.

بررسى عوامل‌ سقوط كشور اسلامى مصر در قرن 19

 

 

 

 

 

 

 

بررسى عوامل‌ سقوط كشور اسلامى مصر در قرن 19

محمدحسين برجيان

اشاره

امريكا هم اينك تلاش مى كند با كمك ايادى خود، هويت بومى و ملى و دينى ما را از ما بگيرد و با حمايت از اصلاح طلبانِ غربزده و وابسته، زمينه هاى بى ثباتى سياسى نظام جمهورى اسلامى ايران را فراهم سازد. نظير همين سياست هاى فريب كارانه قبلاً در كشورهايى مانند مصر تجربه شده است. مطالعه اين مقاله ما را در شناخت ترفندهاى زيركانه شيطان بزرگ براى درهم كوبيدن نظام اسلامى كمك مى كند.

سال انتشار: 
11
شماره مجله: 
55
شماره صفحه: 
70

حكم ارتداد و آزادي عقيده

حكم ارتداد و آزادي عقيده

قسمت دوم

محمد حسين برجيان

1 – 2 علوم سياسي و آزادي عقيده

(عقيده و علم نه تنها يك پديده موثر بر سياسيت است بلكه عقيده و انگيزه دو كركن اساسي علم انساني را تشكيل مي دهند. ) 1با صرف نظر از اينكه عقيده در تعيين ارزشهاي اصيل موثر است، از طريق بيان مقدار تزاحم بين خواستها و مطلوبهاي بشري و نشان دادن روشهاي رسيدن به هدف و امكان يا عدم امكان دستيابي به آن نيز نقش بسزائي را ايفا مي كند. لذا در شناخت اعمال سياسي داخلي و بين المللي، محيط روانشناختي، بحث مهمي است، و يكي از مشكلات محققين در روابط بين الملل فهم برداشتهاي مختلف بازيگران از مسائل مي باشد، چرا كه عمل هر بازيگر لزوماً بر طبق واقعيتهاي موجود نمي باشد بلكه حداكثر هماهنگ با برداشت او از واقعيتها مي باشد. هم اكنون در مورد رابطه بين عقيده و علوم سياسي يا روابط بين الملل به نقل قول از ديگران مي پردازيم.

سال انتشار: 
1
شماره مجله: 
2
شماره صفحه: 
39

حكم ارتداد و آزادى عقيده

 

حكم ارتداد و آزادى عقيده

قسمت اول محمد حسين برجيان

مقدمه

هدف اين نوشتار بررسي حكم ارتداد از ديد آزادي عقيده است؛ و بعلت ارتباط با ديگر جوانب زندگي بشري, ناچار علاوه بر نگرش حقوقي, از جهت مسائل سياسي و رواني نيز اين حكم مورد بررسي قرار مي گيرد.

بي شك آزادي يكي از مقدسترين موهبتها براي بشر محسوب مي شود, و انسانهائي والا در راه آن جان باخته اند اما در تاريخ انساني مع الاسف از طرفي شاهد دادگاههاي تفتيش عقائد كليسائي در عهد قرون وسطي بوده ايم و از طرف ديگر امروزه نظاره گر توطئه هاي سياسي و فرهنگي غرب عليه آزادي مي باشيم نگارش كتاب سلمان رشدي كه خود مهمترين اين توطئه‌ها بود, و فتواي امام خميني ( قدس سره الشريف ) در مواجهه با آن توجهي دوباره را نسبت به مسئله آزادي عقيده بدنبال داشت؛ و مسلمانان شاهد عكس العملهاي شديد سياسي و تبليغاتي غرب در اين رابطه بودند و هستند.

سال انتشار: 
1
شماره مجله: 
1
شماره صفحه: 
34
محتوای تغذیه