محمدمهدي نادري قمي

strict warning: Declaration of views_handler_filter_node_status::operator_form() should be compatible with views_handler_filter::operator_form(&$form, &$form_state) in D:\WebSites\nashriyat.ir\modules\views\modules\node\views_handler_filter_node_status.inc on line 14.

گـروه انـديـشى1

گـروه انـديـشى1

محمدمهدى نادرى

تعريف «گروه انديشى»

حتماً براى ما پيش آمده كه گاهى پيش از ورود به جلسه اى، تصميمى گرفته و يا از نظرى به شدّت طرف دارى كرده باشيم، ولى وقتى وارد جلسه شده و در فضاى آن قرار گرفته ايم، بدون آن كه اراده كنيم، از آن تصميم منصرف شده و چه بسا تصميمى صد درصد مخالف آن اتخاذ نموده ايم. اين پديده را «گروه انديشى» مى گويند.

سال انتشار: 
9
شماره مجله: 
36
شماره صفحه: 
115

تنبيه در مديريت اسلامى1

تنبيه در مديريت اسلامى1

محمدمهدى نادرى

مقدمه

پيش از شروع بحث درباره قدرت در منابع اسلامى، اشاره به چند نكته لازم است:

سال انتشار: 
7
شماره مجله: 
27
شماره صفحه: 
21

مديريت فرهنگى يا فرا فرهنگى1

مديريت فرهنگى يا فرا فرهنگى1

حجة الاسلام محمدمهدى نادرى

گام اول: ايجاد سؤال

سال انتشار: 
5
شماره مجله: 
17
شماره صفحه: 
23

فرهنگ در نظريه سازمان و مديريت

فرهنگ در نظريه سازمان و مديريت

محمّدمهدي نادري قمي1

چكيده

امروزه يكي از مباحث مهم و اساسي در دانش مديريت و سازمان، بحث «فرهنگ» است. آغاز توجه اساسي به بحث فرهنگ در سازمان و مديريت به دهه 70 ميلادي بازمي‏گردد. در اهميت اين بحث همين بس كه برخي نظريه‏پردازان معتقدند اساسا سازمان چيزي جز فرهنگ نيست و براي شناخت يك سازمان، اساسي‏ترين كار اين است كه فرهنگ آن را شناسايي كنيم. بر همين اساس، يكي از مكاتب نوظهور در مباحث سازمان و مديريت، مكتبي است كه از آن با نام «فرهنگ سازماني و مديريت نمادين» ياد مي‏شود. مفهوم‏سازي «فرهنگ سازماني» از ابتدا تحت تأثير ديدگاه «نمادين ـ تفسيري» بوده است. اين مكتب بسياري از مفروضات پيشين در مورد سازمان و مديريت را نادرست دانسته و آنها را نمي‏پذيرد. فرهنگ سطوح گوناگوني دارد و هر سازمان، جنبه‏هاي متفاوتي از فرهنگ، همچون فرهنگ ملي، محلي، صنعتي، شغلي و تخصصي را به نمايش مي‏گذارد.

اين مقاله تلاش دارد با كنكاش در مفهوم «فرهنگ» و «فرهنگ سازماني» برخي ديدگاه‏ها و مسائل مهم در اين زمينه را بررسي نمايد.

كليدواژه‏ها: فرهنگ، فرهنگ سازماني، نظريه فرهنگ سازماني و مديريت نمادين، نظريه نمادين ـ تفسيري، الگوي ادگار شاين از فرهنگ سازماني، خرده‏فرهنگ‏هاي سازماني.

سال انتشار: 
18
شماره مجله: 
137
شماره صفحه: 
27
محتوای تغذیه