نعمت‏هاى الهى

strict warning: Declaration of views_handler_filter_node_status::operator_form() should be compatible with views_handler_filter::operator_form(&$form, &$form_state) in D:\WebSites\nashriyat.ir\modules\views\modules\node\views_handler_filter_node_status.inc on line 14.

ضرورت شكرگزارى از نعمت‏هاى معنوى

معرفت سال بيستم ـ شماره 168 ـ آذر 1390، 5ـ11

آيت ‏اللّه علّامه محمّدتقى مصباح

چكيده

شكرگزارى در برابر بركات و نعمت‏هاى مستمر و مداوم الهى، ضرورت و حداقل شرط بندگى الهى است. ما انسان‏ها در برابر بسيارى از نعمت‏هاى الهى ناسپاسيم و حتى به بسيارى از اين نعمت‏هاى الهى توجه نداريم. اگر اندكى تأمّل كنيم و نيك بنگريم، در برابر نعمت‏هاى بيكران الهى ناتوان از شكرگزارى هستيم. اشكال ما اين است كه با بهره‏مندى از هر نعمتى، از ساير نعمت‏هاى الهى غافل مى‏شويم. شايسته است با تمرين و آموزش‏هاى دينى و معنوى درصدد اصلاح اين نقيصه برآييم. از سوى ديگر، اغلب شكرگزارى ما از نعمت‏هاى مادى الهى است و غالبا از وجود نعمت‏هاى معنوى غافليم و هرگز توان شكرگزارى در برابر آنها را نداريم. اين نوشتار به تفصيل به اين موضوع مى‏پردازد.

كليدواژه‏ها: شكرگزارى، نعمت‏هاى مادى، نعمت‏هاى معنوى، ريزش نعمت‏ها، نعمت‏هاى الهى.

سال انتشار: 
20
شماره مجله: 
168
شماره صفحه: 
5

نسيم رحمت الهى (2)

سال بيستم ـ شماره 163 ـ تير 1390، 5ـ9

نسيم رحمت الهى (2)*

آيت ‏اللّه محمدتقى مصباح

چكيده

اين مقال شرح و تفسيرى است بر مناجات الراغبين امام سجاد عليه‏السلام. بنده گناهكار همواره در حالت خوف از عذاب الهى و رجاء به اميد و رحمت الهى قرار دارد؛ از يك‏سو، به خاطر گناه و خجلت از مواجهه با مولى، حالت انقباض و گرفتگى بر دل او چيره مى‏شود و از سوى ديگر، به اميد بخشش و بازگشت و بهره ‏مندى از رحمت الهى، حالت انبساط ‏خاطر بر او عارض مى‏شود.

در ادامه، استاد به شرح طمع انسان مؤمن به احسان و رحمت الهى و درخواست‏هاى ره‏يافتگان، به بارگاه ربوبى پرداخته ‏اند. مناجاتى نيز از امام سجاد عليه ‏السلام بيان شده است كه حالت كسى را مجسم مى‏كند كه در پرتو ضيافت و انوار الهى، حالت انبساط به خود گرفته و به شيرين‏زبانى به مناجات با خدا مشغول است و سخنانى با عالى‏ترين مضامين بيان مى‏كند.

كليدواژه‏ها: رحمت الهى، مناجات، نعمت‏هاى الهى.

سال انتشار: 
20
شماره مجله: 
163
شماره صفحه: 
5
محتوای تغذیه