نوام چامسكي

strict warning: Declaration of views_handler_filter_node_status::operator_form() should be compatible with views_handler_filter::operator_form(&$form, &$form_state) in D:\WebSites\nashriyat.ir\modules\views\modules\node\views_handler_filter_node_status.inc on line 14.

اعلان جنگ مجدّد به تروريسم1

اعلان جنگ مجدّد به تروريسم1

نويسنده: نوام چامسكى
مترجم: محمّدرضا امين

اشاره

يكى از مهم‌ترين و جنجالى‌ترين موضوعاتى كه امروزه در سطح جهان مطرح است و دامنگير برخى ملت‌ها شده موضوع «ترور» و «تروريسم» است كه شايد در بدو امر، موضوعى شفّاف تلقّى شود و واكنش لازم در قبال آن نيز روشن به نظر برسد. اما آنچه موجب دشوارى كار مى‌شود، تحريفى است كه قدرت‌هاى استكبارى در معناى «ترور» و «تروريسم» صورت داده‌اند و به مبارزان آزاديخواه و استقلال‌طلبان و مخالفان خود برچسب «تروريست» مى‌زنند تا بتوانند از «تروريسم» به عنوان ابزارى براى پيشبرد اهداف شوم خود استفاده كنند. بنابراين، نقاب «مبارزه با تروريسم» به چهره زده‌اند تا بتوانند در پسِ آن، نيّات پليد خود را محقق سازند.

سردمداران اين حركت ضدبشرى ايالات متحده آمريكاست كه اتفاقاً سينه‌چاك‌ترين كشورِ ظاهراً طرفدار حقوق بشر نيز هست. جديدترين نمونه‌ها براى اين بحث نيز جنگ در افغانستان و عراق است. اما نظرى كوتاه (از ديد يك منتقد آمريكايى) به اقدامات و رفتار تناقض‌آميز و منافقانه اين كشور در باب حقوق بشر، ماهيت بحث «تروريسم و مقابله با آن» را بيشتر روشن خواهد كرد. (مترجم)

سال انتشار: 
15
شماره مجله: 
105
شماره صفحه: 
105
محتوای تغذیه