پرتوي از كلام رهبري


پرتوي از كلام رهبري

گزيده‏اي از كلام امام خميني(ره)

محرم و صفر، ماه بركات اسلامي است و ماه زنده ماندن اسلام است، بايد محرم و صفر را زنده نگه داريم... ما بايد حافظ اين سنّت‏هاي اسلامي، حافظ اين دستجات مبارك اسلامي كه در عاشورا، در محرم و صفر، در مواقع مقتضي به راه مي‏افتند، باشيم... محرم و صفر است كه اسلام را زنده نگه داشته است. فداكاري سيدالشهدا(ع) است كه اسلام را براي ما زنده نگه داشته است.

(صحيفه امام، ج 15، ص 330)

گزيده‏اي از سخنان مقام معظّم رهبري (مدّظله العالي)

پيشرفت‏هاي شگرف محققان جوان ايراني در عرصه‏هاي مختلف از جمله سدسازي، ساخت نيروگاه، ساخت هواپيما، ساخت تجهيزات نظامي و دستيابي به دانش پيچيده هسته‏اي از بركات انقلاب اسلامي ايران است.

نظام مهندسي كشور بايد ضوابط و مقررات به صحنه عمل بياورد و مهندسان ناظر به طور جدّي بر ساخت ساختمان‏ها نظارت داشته باشند و ترميم بافت‏هاي فرسوده شهرها و روستاها در اولويت كاري دستگاه‏هاي مسئول قرار گيرد. (در ديدار با جمعي از مهندسان رشته‏هاي فني،5/12/83)

غربي‏ها در مذاكرات هسته‏اي زور مي‏گويند ما حرف‏هاي غيرمنطقي را قاطعانه رد مي‏كنيم. (در ديدار با نخست‏وزير پاكستان، 6/12/83)

آمريكايي‏ها تلاش مي‏كنند با ايجاد فضايي شبهه‏ناك، ملت ايران را به اين احساس برسانند كه نبايد و يا نمي‏توانند در مقابل نظام سلطه بايستد تا آن‏وقت زمينه براي تحقق اهداف استكبار در ايران فراهم شود، بنابراين همه دلسوزان بايد در مقابله با اين هدف آمريكا، منطق مستحكم ايستادگي و پايداري را در افكار عمومي گسترش دهند و تعميق بخشند. (در ديدار با اعضاي اتحاديه انجمن‏هاي اسلامي دانشجويان مستقل دانشگاه‏ها، 13/12/83)

نيروي انتظامي علاوه بر اقتدار ظاهري كه بايد به دور از خشونت و تندخويي باشد، با برقراري ارتباط صميمي با مردم اقتدار معنوي را بيش از پيش تقويت كند. (در ديدار با مسئولان نيروي انتظامي، 17/12/83)