پرتوى از كلام رهبرى


پرتوى از كلام رهبرى

گزيده اى از سخنان مقام معظم رهبرى (مدظله العالى)

* نيروهاى مسلح در نظام جمهورى اسلامى پيش قراولان ملت براى دفاع از عدالت، حقوق مردم و مستضعفان و حصن مستحكم امنيت ملى و حافظ ارزش هاى اسلام و انقلاب هستند.

* در نظام اسلامى نيروهاى مسلح از هنگام ورود به عرصه نظامى، به دليل منطق والاى اسلام در واقع وارد ميدان عبادت مى شوند. (دانشكده افسرى امام حسين «ع»، 4/9/85)

* دولت هاى اسلامى و ملت هاى مسلمان بايد با توجه به وجه قوت خود يعنى «هويت جمعى امت اسلامى» و با استفاده از ظرفيت هاى بالقوّه، مشكلات جهان اسلام را خود حل و فصل كنند.

* اگر به امت اسلامى و همه امكانات و توانايى هاى آن به صورت جمعى و در كنار هم نگاه شود، مسلمانان و دولت هاى اسلامى در همه جا احساس قدرت خواهند كردند و مى توانند بر مشكلات فائق آيند. (در ديدار رئيس جمهور گامبيا، 13/9/85)

* حضور درخشان ملت در همه انتخابات 27 سال گذشته، همواره نشان دهنده اعتقاد عميق ملت و نظام به دخالت مردم در سرنوشت كشور بوده است، اما بركات، آثار، عمق و گستره حضور ملت ايران در اداره كشور تنها به انتخابات محدود نمى شود و روند پيشرفت روزافزون كشور و ارتقاى موقعيت جمهورى اسلامى ايران در منطقه و جهان از جمله آثار اين حضور تعيين كننده است. (در ديدار با اقشار مختلف مردم، 22/9/85)

* رفتار متين و خردمندانه مردم و تعهد و صداقت مسئولان دست اندركار موجب شد كه اين بار نيز، مردم سالارى دينى، از نصاب سالم ترين دموكراسى هاى جهان، سالم تر و مشاركت مردم از بالاترين نصاب دموكراسى هاى غربى، بيشتر باشد.

* جهت گيرى آرا كه نشانه دلبستگى به مبانى انقلاب است و افزايش حضور مردم كه سند حضور پرانگيزه آنان در صحنه هاى اساسى است، به همه دوستان و دشمنان ملت ايران در سراسر جهان، پيامى رسا و روشن داد.

* اينجانب جبهه سپاس در برابر خداى عزيز و حكيم بر خاك مى سايم و با همه وجود از ملت ايران تشكر مى كنم. (در پيام به ملت بزرگ ايران، 28/9/85)