پرتوي از كلام رهبري


پرتوي از كلام رهبري

در آخرين روزي‌هاي چاپ مجله، با ضايعه فقدان عالم رباني فقيه صمداني و شيخ‌الفقهاء و المجتهدين و مرجع عاليقدر آيت‌اللّه‌العظمي اراكي(ره) روبه‌رو شديم. با تسليت اين ثلمه جبران‌ناپذير، توجه شما خوانندگان گرامي را به قسمتي از بيانات مقام معظم رهبري حضرت آيت‌اللّه‌العظمي خامنه‌اي. دام ظله‌العالي درباره شخصيت آن فقيه فقيد جلب مي‌كنيم:

بسم اللّه الرحمن الرحيم

انالله و انا اليه راجعون

با تلخ كامي و اندوه اطلاع يافتيم كه عالم رباني، فقيه اهل‌بيت عصمت و طهارت شيخ‌الفقهاء و المجتهدين، مرجع اعلاي شيعه حضرت آيت‌اللّه‌العظمي آقاي حاج شيخ محمدعلي اراكي، دار فاني را وداع گفته، جهان تشيع را به سوگ خود نشانيد. اين عبد ممتحن خدا و عالم زاهد و پارسا و اين ذخيره گرانبهاي الهي در روزگار ما و اين بقيه سلف صالح و يادگار اساطين علم و عمل و تقوي از جمله برگزيدگاني بود كه عمر طولاني و پربركتي را بي‌كمترين خدشه و شائبه‌اي در طهارت و نزاهت و قداست و معنويت به سر آورد.

راه خدا را با گامي استوار و اراده‌اي خلل‌ناپذير طي كرد. و يك قرن دل و جان منور و پاكيزه خود را در برابر جلوه‌هاي رنگارنگ دنياي فاني تسليم‌ناپذير و تسخيرناپذير نگاه داشت.

اكنون از جان پارسا به ملكوت پيوسته و آن دامان پاك از عالم ماده برچيده شده است. او از حقيقت «لاخوف عليهم و لا يحزنون» برخوردار و به مجاورت ارواح مطهر اولياء و صلحاء سرفراز است... بي‌شك حوزه علميه فياض و پربركت قم صدقه جاريه‌اي است كه جهان اسلام در آزمون‌هاي دشوار و در امر تقليد و هدايت عام ديني مي‌تواند از بركات آن استفاده كند.