حماسه حضور


حماسه حضور

سرمقاله

نام «همبستگي ملّي و مشاركت عمومي» نامي برازنده براي سال جاري است; نامي كه به پيشنهاد مقام معظم رهبري بر اين سال نهاده شد تا اهميت حضور ملت رشيد ايران را در عرصه هاي مختلف سياسي و اجتماعي نمايان سازد. يكي از مظاهر اين حضور، شركت آحاد مختلف مردم در انتخابات رياست جمهوري مي باشد كه مردم متدين ايران اسلامي مثل هميشه با احساس تكليف شرعي نسبت به اين امر، وظيفه خود را به انجام خواهند رساند.

توطئه هاي مختلفي كه از سوي بيگانگان متوجه نظام جمهوري اسلامي شده است و برخي از وابستگان داخلي آن ها را به تكاپو انداخته است، تنها، با حضور چشمگير در پاي صندوق هاي رأي خنثي خواهد گرديد و دشمنان نظام را از هرگونه چشم داشتي نسبت به اين مرز و بوم مأيوس خواهد ساخت.

با پيروزي انقلاب اسلامي، كه در مقايسه با انقلاب هاي بزرگ ديگر جهان، انقلابي منحصر به فرد به شمار مي رود، توطئه هاي فراواني از سوي دشمنان اين انقلاب، كه منافع خود را در منطقه و جهان در خطر مي ديدند، به اجرا درآمد. اما با حضور آگاهانه مردم در صحنه، تمام اين نقشه ها نقش بر آب شد و نظام جمهوري اسلامي مقتدرانه به حركت خود تسريع بخشيد. اكنون نيز هنگامه اي ديگر براي خلق حماسه اي ديگر است تا همبستگي ملّي و مشاركت عمومي ملت سلحشور ايران به نمايش درآيد.

آري! انتخابات سرنوشت ساز رياست جمهوري، نظام جمهوري اسلامي را در عرصه داخلي و بين المللي وارد مرحله حساسي كرده است و هرگونه كوتاهي در اين زمينه ممكن است موجب خسارات جبران ناپذيري گردد، اما حضور آگاهانه در اين عرصه، به مسئولان نظام ياري خواهد رساند تا در جهت چشم انداز 20 ساله نظام جمهوري اسلامي گام هاي سريع تري را بردارند و به جهانيان نشان دهند كه در انديشه سياسي شيعه، حركت به سوي استقرار دولت و حكومتي عدالت گستر و جهاني امري قابل تحقق است و دور از دسترس نيست.

بي ترديد با عمل به رهنمودهاي اسلام در عرصه هاي مختلف سياسي و اجتماعي، حكومتي مبتني بر عدالت جهاني با حاكميت خداوند مستقر خواهد گرديد و جهاني شدن به معناي واقعي خود، در پناه حضرت ولي عصر (عج) و زير لواي ايشان تحقق خواهد يافت. با گسترش دين مبين اسلام در جهان و استقرار حاكميت الهي از طريق برچيده شدن حكومت هاي طاغوتي، مردم دنيا لذت حكومت جهاني را خواهند چشيد و بر پوشالي بودن ادعاهاي كنوني قدرت هاي بزرگ جهان، كه به دنبال استقرار حاكميت مطلق خود به بهانه جهاني سازي هستند، پي خواهند برد. اما بايد توجه داشت كه اين امر در حال حاضر تنها با تحكيم جمهوري اسلامي به دست خواهد آمد و لازمه اين امر نيز حضور حداكثري مردم در عرصه هاي مختلف، به ويژه در انتخابات است.

بر عهده تمام مسئولان نظام است كه با امتثال امر مقام معظم رهبري، زمينه را براي حضور حداكثري مردم در انتخابات فراهم سازند و به اين نكته توجه داشته باشند كه علي رغم اينكه نظام جمهوري اسلامي مشروعيت خود را از خداوند متعال مي گيرد، اما بدون حضور و مشاركت مردم در صحنه، مقبوليت نظام از ميان خواهد رفت و اركان مردم سالاري ديني متزلزل خواهد گشت. از اين رو، آنان بايد پشتوانه مردمي خود را حفظ كنند و در اين جهت براي تأمين خواسته هاي مادي و معنوي ملت، از هيچ تلاشي دريغ نورزند. احزاب و گروه هاي سياسي نيز، كه حلقه واسطي ميان مسئولان نظام و مردمند، بايد در جهت توجيه افراد براي شركت در انتخابات اهتمام ورزند تا رغبت به سوي شركت در انتخابات افزايش يابد.

اميد كه با تكرار حماسه هاي پيشين، راه همواري براي مسئولان نظام فراهم گردد تا در جهت خدمت به جامعه اسلامي گام بردارند و زمينه هرگونه توطئه دشمان عليه نظام را، كه هم اينك به اوج خود رسيده است، از ميان بردارند. والسلام

دبير گروه سياسي