پرتوى از كلام رهبرى


پرتوى از كلام رهبرى

l گزيده اى از سخنان مقام معظم رهبرى (دام عزه العالى)

* بشريت، امروز بيش از هر زمان ديگر به درس هاى پيامبر اعظم(صلى الله عليه وآله)، يعنى درس «اخلاق»، «رحمت و كرامت»، «علم آموزى»، «وحدت و عزّت» و «جهاد و مقاومت» نيازمند است... امروز امت اسلام و ملت ما بيش از هميشه به پيغمبر اعظم خود نيازمند است; به هدايت او، به بشارت و انذار او، به پيام و معنويت او، و به رحمتى كه او به انسان ها درس داد و تعليم داد. (بخشى از پيام نوروزى سال 1385)

* چكيده و عمق حرف دشمن اين است كه ملت ايران نبايد فنّاورى هسته اى داشته باشد، اگر ملت امروز از فنّاورى هسته اى برخوردار نشود، ده ها سال به عقب مى رود.

* امروز دولت هاى انگليس، آمريكا و جنايتكاران صهيونيست با موج پرخروش و فزاينده بيدارى اسلامى متزلزل و دچار يأس شده اند.

* روند زوال دولت غاصب اسرائيل و سيطره مطلق آمريكا با سر برآوردن گروه هاى جهادى مؤمن به اسلام در فلسطين و لبنان آغاز شده است.

* فلسطين بايد به ملت فلسطين برگردد و دولت واحد فلسطينى به انتخاب همه فلسطينيان سراسر كشور خود را اداره كند. (سومين كنفرانس بين المللى قدس و حمايت از حقوق مردم فلسطين، 25/1/85)

* اگر دنياى اسلام متحد بود، امروز ملت فلسطين و دولت برخاسته از رأى اين مردم تنها نمى ماندند و زير فشار و تهديد قرار نمى گرفتند و كسانى كه عاملان اصلى مصيبت هاى مردم فلسطين هستند، اين گونه طلبكارانه سخن نمى گفتند و در مقابل، دولت هاى اروپايى مدعى حقوق بشر نيز بدون هيچ واكنشى، نظاره گر فجايع كنونى بر ضد ملت فلسطين نمى بودند.

* دنياى اسلام به نقطه سرنوشت ساز رسيده است مسلمانان قدر تاريخ و عزّت خود را بدانند. (ديدار با مسئولان نظام و سفيران كشورهاى اسلامى، 27/1/85)

* انگيزه و اميد به آينده شرط پيشرفت و موفقيت است و موجب نوآورى و ابتكار مى شود. (در ديدار با فرماندهان ارتش، 30/1/85)