پرتوى از كلام رهبرى


پرتوى از كلام رهبرى

گزيده اى از سخنان مقام معظم رهبرى (مدظله العالى)

* مهم ترين وظيفه مسئولان خدمت به مردم است; زيرا فلسفه وجودى حكومت در اسلام، انجام امور مردم و خدمت رسانى به آنان است.

* بايد مردم را در جريان اقدامات دولت قرار داد تا اميد مردم بيش از پيش افزايش يابد. (در ديدار با هيئت دولت، 10/7/85)

* با وجود پيشرفت هاى افتخارآميز علمى، هنوز خط شكنى علمى و عبور از مرزهاى كنونى علم در كشور، به خواست جدى در محيط هاى علمى تبديل نشده است.

* روند پيشرفت علمى كشور بايد شتاب بيشترى بگيرد.

* باور «توانايى ملى» و «استعداهاى ايرانى» ما را به قله هاى بلند علمى جهان مى رساند. (در ديدار با استادان و اعضاى هيئت علمى دانشگاه ها، 15/7/85)

* بايد در مقابل تلاش هاى اختلاف افكنانه دشمنان به شدت هوشيار بود و اجازه نداد اختلافات طبيعى فكرى و سليقه اى به دودستگى بينجامد.

* هنگامى كه نظام در كليت خود موضعى يا تصميمى مى گيرد، همه بايد يكپارچه و متحد پشت سر آن موضع، بايستند.

* سياست ما درباره موضوع هسته اى، پيشرفت، ارائه منطق روشن و پافشارى بر حق ملت، بدون عقب نشينى است. (در ديدار كارگزاران نظام، 19/7/85)

* آمريكا و صهيونيسم ها در تلاشند بى آبرويى هاى خود را در شكست لبنان با اجراى طرح هاى خصمانه در منطقه جبران كنند.

* تنها راه پيروزى، مقاومت در برابر زورگويان است.

* دشمنان اسلام سياست اختلاف مذهبى را در منطقه زنده كرده اند. (در خطبه هاى نمازجمعه تهران، 21/7/85)

*  ملت ايران در دفاع هشت ساله خود نشان داد كه هيچ گاه مايل به تجاوز و تعرض نيست، اما اگر پاى دفاع از هويت ملى و آرمان هاى مقدس و والاى اين ملت به ميان آيد، ايستادگى او براى همه جهانيان درس آموز و الگو خواهد بود. (در ديدار با فرماندهان و رزمندگان هشت سال دفاع مقدّس، 29/7/85)

* تبليغات در حد متعارف و بدون اسراف لازم است، اما تخريب و اهانت، كه جزو رسوم زشت انتخابات برخى كشورهاى غربى است، نبايد صورت پذيرد تا مردم در فضايى آرام و با شناخت كافى نامزدهاى خود را در مجلس خبرگان و شوراها انتخاب كنند.

* مسئولان بايد همه تلاش خود را براى برگزارى انتخاباتى سالم، كامل و بى غيب و نقص و بدون حاشيه به كار گيرند. (خطبه هاى نماز عيد فطر، 2/7/85)