پرتوى از كلام رهبرى


پرتوى از كلام رهبرى

گزيده اى از سخنان مقام معظّم رهبرى (مدظله العالى)

* پشتوانه روابط مستحكم ايران و عراق، ارتباطات دينى، فرهنگى و تاريخى ديرينه ميان دو ملت و وجود مرزهاى طولانى دو كشور است.

* مجرم اصلى در حادثه سال گذشته سامرا آمريكا بود; چراكه تروريست ها در مقابل چشم نظاميان آمريكايى اين اقدام توهين آميز را مرتكب شدند. (در ديدار با عبدالعزيز حكيم، 16/11/85)

* فتنه جنگ فلسطينى ـ صهيونيستى به جنگ فلسطينى ـ فلسطينى تغيير يافته است و بايد گروه هاى فلسطينى و كشورهاى اسلامى تلاش كنند تا دشمن در توطئه خود موفق نشود و آتش جنگ داخلى به سرعت فروكش كند.

* مسئله مسجدالاقصى، مسئله اى دينى و مشترك ميان همه مسلمانان است و نيازمند تحرك مسئولان كشورهاى اسلامى است.

* پيروزى حزب اللّه لبنان در مقابل رژيم صهيونيستى، موفقيت حماس در فلسطين و پيشرفت هاى نظام جمهورى اسلامى ايران در عرصه هاى مختلف، موارد برجسته از تحقق وعده الهى است كه اميد و ايستادگى را در مسلمانان روزافزون كرده است. (در ديدار با دبيركل جهاد اسلامى فلسطين، 18/11/85)

* ملت ايران از 27 سال پيش، سينه خود را در مقابل توطئه ها و تلاش ها و حيله هاى دشمنان سپر كرده است و با تكيه بر توانايى هاى درونى و برونى و ريشه هاى عميق خود، همه توطئه ها را ناكام گذاشته و روز به روز نيرومندتر شده است، به گونه اى كه موقعيت امروز جمهورى اسلامى ايران با اول انقلاب، مطلقاً قابل مقايسه نيست.

* ترس و تسليم در برابر دشمن، شيوه ملت ها و مسئولان كشورهايى است كه قدرت عزم و اراده ملى را درك نكرده اند، اما ملت ايران با شكستن طلسم تهديد و ارعاب سلطه گران و با اتكا به تجربيات موفق 27 سال اخير خود، در مقابل هر تهديدى مقتدرانه مى ايستد و مثل هميشه ثابت مى كند كه وعده الهى مبتنى بر يارى ملت هاى مؤمن، آزاده و عدالت خواه، وعده اى تخلف ناپذير است. (در ديدار با فرماندهان و اعضاى نيروى هوايى ارتش، 19/11/85)